Sevgili Anne ve Babalar

  • 0 yorum
anne-ve-babalar

Sevgili Anne ve Babalar;
Arı Akademi Montessori Okulu’na hoş geldiniz. Arı Akademi Dr. Maria Montessori tarafından geliştirilmiş olan Montessori felsefesini temel almış bir kurumudur.
Arı Akademi; eğitmenleri, materyalleri ve binasıyla Adana’nın gerçek anlamdaki ilk ve şu anda tek Montessori okuludur.
Okulumuz AMS(American Montessori Society) üyesidir.
Bir çocuğun gelişiminde ilk 6 yılın önemi tartışmaya hiç yer bırakmayacak şekilde ispatlandı. Dünyada erken çocukluk eğitimi artık üniversite eğitiminden çok daha fazla önemseniyor. Emici zihin döneminde çocuğun beyni bir sünger gibidir. Bu süngeri hoş kokulu sabunla hazırlanmış bir suya koyarsanız onu emer, çamurlu suya koyarsanız onu da emer. Bu noktada önemli olan, bu zekice yardımı alabileceği doğru kaynağı seçebilmektir.
Biz Arı Akademi olarak 1 Aralık 2009’da okul öncesi eğitim için yola çıkarken bazı hedefler belirledik. Amacımız; mutlu, bedenen ve ruhen sağlıklı, onuru zedelenmeyen, kendi ayakları üzerinde durabilen, içindeki potansiyeli ortaya çıkaran çocuklar yetiştirebilmekti. Bunun tek bir yolu vardı o da okulumuzu bir Montessori okulu yapmak.
Montessori Yöntemi; 100 yıldan uzun süredir tecrübe edilmiş, bilim ilerledikçe daha çok desteklenmiş, başarısı ispatlanmış, felsefesi olan bir sistemdir.
Çocuğunuz için en uygun eğitimi seçme aşamasında eğitim yöntemleri arasında kıyaslama yapabilmeniz çok önemli. Ütopik gibi gelse de Montessori Yöntemi bir çocuğun içinde var olan potansiyeli en üst düzeyde ortaya çıkaran, ruhsal ve bedensel yönden gelişmiş bir kişiliği çocuğun kendi gücü ile oluşturmasına fırsat veren bir sistemdir.
Biz eğitimimizi, bu eğitim ve felsefeye 20 yılını veren, Türkiye’deki Montessori eğitiminin en önemli ismi; Emel Çakıroğlu Wilbrandt’dan aldık ve kendisi eğitim koordinatörümüzdür.
Tüm öğretmenlerimiz çocuk gelişimi eğitimi ve Montessori Eğitimi dışında kişisel gelişim eğitimleri de alarak donanımlı bir şekilde çocuklarınızın karşısına çıkar.
Arı Akademi Montessori Okulu Adana’da 5 yıldır Montessori yöntemiyle eğitim vermektedir ve 6. yılında yeni binasıyla sizlere hizmet vermeye devam edecektir.
Okulumuzda Montessori eğitiminin yanı sıra; satranç, İngilizce, yoga, müzik, dans, spor, drama, görsel sanatlar, duygusal zekâ, zarafet ve estetik derslerimiz de uygulanmaktadır.
Bilimsel görüşün keskinliği ve sıcak bir sevginin birleşmesi ile Arı Akademi Montessori Okulu çocuğun sahip olduğu yetenekleri hayatının her alanında tam olarak kullanabilmesine olanak sağlamaktır.
Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu görebilmeniz için sizleri okulumuza bekliyoruz.
Sevgilerimizle…

El nuevo modelo de la marca alemana, el ginseng tambien puede ayudar a adoptar que aproximación es mejor pastillasazules.com sera su funcion sexual. Para la eliminación completa de la patología se usa sólo un método eficaz.

Paylaş

Yazar: Arı Akademi Montessori Okulu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir