7 mayıs 2017 pazar toplantısı

Sevgili Arı Akademi Velileri,

» Hepimiz ülkemizin eğitim sistemindeki olumsuzlukların farkındayız. Her geçen gün biraz daha kötüye gitmesi kafamızı çok karıştırıyor. Bizleri Arı Akademi Montessori Okulu çatısı altında toplayandı biliyorum ki bu farkındalıklarımız. Son PISA testi sonucu da hepimize daha çok şaşkına çevirdi.

» Biz Arı Akademi olarak çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz ve burada bize düşeni sonuna kadar yapmaya özen gösteriyoruz.

» Bu sebeple 7 MAYIS PAZAR günü okulumuzda çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir konferans düzenledik.

» KANADA ve GÜNEY KORE’den (Eğitimde ve PISA testinde en üst sıralarda yer alan iki ülke) ülkelerindeki üstün yetenekli çocuklar ve ailelerle çalışan, ülkelerinde müfredat ve strateji geliştirme uzmanı olarak görev yapan iki konuğumuz olacak.

“Dr.OTTO SCHMIDT (Kanada) ve Dr. LUCY HWANG (Güney Kore)”

Bizlere;

1) Çocuklarımızdan beklediğimiz gelecek nedir?

2) Çocuklarımızın sahip olması gereken beceriler nelerdir?

3) Geleceğin meslekleri nelerdir?

4) Girişimcilik becerilerini arttırmak için neler yapmalıyız? Konularından oluşan bir konferans verecekler.

“Sunum İngilizce olup, simültane çeviri yapılacaktır. Bizimle 2 saatlerini geçirecekler ve sunum harici sorularınıza cevap vereceklerdir.”

TOPLANTI PROGRAMI

» 13:30-14:00  Cafe–break

» 14:00-16:00 Sunum

» 16:00-17:00 Herkes kendi çocuğunun sınıfında, öğretmenleri ve çocuklarının arkadaşlarının aileleri ile zaman geçirecek.

» Bu toplantının hepimize çok şey kazandıracağını düşünüyorum.

» Davetiyeleriniz sizlere ulaşacak ama o tarihe bir program yapmamanız için sizlere hemen duyurmak istedim. Henüz bugün onlardan net cevap aldım ve hemen sizinle paylaşıyorum.

» Davet etmek istediğiniz konuğunuz olursa bunu bizimle paylaşabilirsiniz ve kontenjan dahilinde memnuniyetle misafirlerinizi ağırlamak isteriz.

» Katılımınızı bize 3 MAYIS ÇARŞAMBA gününe kadar bildirmeniz çok önemli. Bu toplantı ARI AKADEMİ velileri için düzenlenmiş olsa da imkanlar dahilinde dışarıdan katılmak isteyen konuklarımızı da kabul etmek, çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunabilecek kişilerde farkındalık yaratmak isteriz.

Saygılarımla…

Dr. Handan Altunbaş

Arı Akademi Montessori Okulu